пятница, 22 апреля 2016 г.

Mało co mocno nie podkreśli projektu trawy ewentualnie kwietnika jak niskie żywe ogrodzenie.

Niezwykle wysokie, bo aż dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do pokonania , zasną w przypadku potrzeby zasłania sąsiednie domy oraz ulice. Aby zrobić taki parkan rośliny sadzimy naokoło krawędzi posesji. O ile mamy dosyć miejsca, najbardziej „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju prostym, np. z leszczyny, która ponadto rodzi orzeszki. Gdy chcemy by nasze roślinne plot było niezwykle strzeliste a zarazem wąskie to w zacienionym miejscu można je ukształtować z limaku pospolitego, grabu powszechnego czy tez klonu. Należy mieć na uwadze jednak, że kiedy rośliny nas przerosną, ich ogarnianie będzie bardzo trudne.

Nic właściwie nie podkreśli projektu trawy ewentualnie rabaty jak małe żywe plot.

W cieniu, gdzie zarówno trawa, jak i rabaty czasami nie mogą satysfakcjonująco wzrastać w wyznaczonych terenach, małe krzewy umieją utrzymać zielone zaplecze w wyznaczonym miejscu lub zastawią gołe wycinki ziemi. Poprawnie uformowany mały żywopłot sam zresztą wystarczy za dekoracje ogródka. Na zielone ogrodzenia nadaje się porzeczka alpejska oraz bukszpan. Na wiosnę jedynie ogrodzenia Poznań formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, których się już nie obcina), nie tak obficie jak na słońcu, ale wszak w mrocznych zakątkach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią zaś ozdabiają je małe jabłuszka, jakie wolno wykorzystać na przetwory.

Niewysokie czy tez strzeliste roślinne ploty wolno uzyskać z gatunków zimozielonych.

Niestety, rośliny z tej grupy bywają o wiele droższe niż odmiany liściaste. Spośród nich najlepiej toleruje miejsce zacienione cis zwyczajny. Zwykle szeroko się rozrasta a także należny go przycinać, aliści jego odmianę Cis jest dozwolone zostawić pojedynczo.Będzie ekspresowo wschodził tudzież wstrzyma filarowy zarys.

Jeżeli wasz kącik jest dosyć zacieniony, powinno się aby zielony ostrokół rozświetlić kolorowymi plamami. Poniektórego z cienioznośnych modeli maja zmiany o jasnych względnie tęczowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr typowy Aureum i dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawda ich jasne odcienie są w najwyższym stopniu ostre w słońcu, przecież nawet w śladu liście zostają dość jasne, bez mała oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий