вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio konserwowane sztachety drewniane w mgnieniu oka się niszczą i mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny czar oraz własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot wskazane jest poznać rodzaje pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada zacząć od odpowiedniego i skrupulatnego przygotowania towaru na płot, bowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych robót. Przed użyciem produktów do osłony i dekoracji płotów z drewna kluczowe jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanieść następne preparaty, które ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, jednakże nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi i opieki.

Zupełnie inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ten rodzaj ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji wskutek tego dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий